aktualności

KMM

Sprawozdanie z projektu ksiązki naszych marzeń

Biblioteka Szkolna zorganizowała fotograficzny konkurs „Czytam wszędzie”

Konkurs Wszędzie czytam (4) (Copy). Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii przedstawiających różne miejsca, w których można czytać książki. Szczególną inwencją twórczą wykazały się uczennice gimnazjum. Jak widać czytać można naprawdę na prawdę wszędzie. Zachęcamy!!!

 

PAsowanie na czytelnika (2) (Copy)

W styczniu najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani vice- dyrektor a jednocześnie nauczyciel- bibliotekarz Jolanta Kisełyczka, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.

Najpierw dzieci odbyły podróż Czarodziejskim Pociągiem. Poznawały kolejne miejsca w bibliotece, wypożyczalnię, czytelnię a potem mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Następnie poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Nowości wbibliotece (11) (Copy)

Nowości w bibliotece

brzechwa dzieciom

Dnia 13 listopada 2015r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczna w Muszynie.

W etapie szkolnym brało udział 29 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Oddział „0”:

  1. Nikola Citak   2. Adam Potoniec   3. Szymon Grzyb

Wyróżnienia: Zuzanna Kuziel, Arkadiusz Bołoz

Klasy I-III:

  1. Julia Pycha       2. Julia Majewska   3.   Aleksandra Małek

Wyróżnienia: Magdalena Cieśla, Damian Bieryt, Zuzanna Kałucka, Barbara Piotrowska

Klasy IV-VI:

  1. Patrycja Pyrdoł 2. Jan Ryś   3. Natalia Podobińska

 

Bajkowe Igrzyska (145) (Copy)

Szkolna Biblioteka jak co roku obchodzi swoje święto w ostatnim tygodniu października.

W tym roku obchody tego święta przybrały formę Igrzysk Bajkowych, w czasie których uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli w zawodach o tematyce bajkowo- baśniowej w hali sportowej. Podzieleni na grupy mieli do wykonania wiele zadań, np. rozpoznawanie postaci z bajek, przenoszenie dyni, która miała stać się karetą Kopciuszka, bieg w butach siedmiomilowych, przejazd pojazdem Królowej Śniegu. Zabawy było co nie miara. W realizacji tej imprezy z biblioteka szkolną współpracowała Szkolna Grupa Liderów, która zaprezentowała się w pięknych strojach różnych postaci książkowych.

DSC03560 (Copy)

12 października uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami mgr Dorotą Chlipałą i mgr Joanną Jojczyk wzięli udział w wycieczce „Szlakiem Rogasia z Doliny Roztoki „organizowanej przez nauczyciela bibliotekarza mgr Jolantę Kisełyczkę.

Celem tej wycieczki było przybliżenie topografii i historii naszych najbliższych okolic, a zwłaszcza Piwnicznej i Rytra, gdzie miały miejsce zdarzenia opisane w książce Marii Kownackiej „Rogaś z Doliny Roztoki”. Podczas przejazdu uczniowie mogli zapoznać się z krótką historią miasta Piwniczna, poznali postać dowódcy partyzantów majora Juliana Zubka pseudonim „Tatar”- działającego podczas II wojny światowej na terenie Sądecczyzny. Na piwniczańskim cmentarzu dzieci zapaliły symboliczny znicz na jego mogile. Następnie wycieczkowicze udali się do Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Sądeckiego” leśniczówki w Roztoce Małej, gdzie leśniczy Krzysztof Tomasiak opowiedział

o zwierzętach występujących na naszym terenie. Pomimo pogodowego psikusa w postaci śniegu ,

dzieci były zadowolone i mały niepowtarzalną możliwość zobaczenia pięknych widoków kolorowego lasu bukowego przykrytego białą pierzynką. Teraz klasy czeka konkurs!!!

3

7 września 2015 roku w naszej szkole zagościł kolorowy pojazd z Nibylandii. W bajkowym pojeździe pełnym książek wydawnictwa Media Rodzina odbyły się atrakcyjne spotkania dla uczniów szkół podstawowych mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci. Motywem przewodnim Książkobusu było najnowsze wydanie „Piotrusia Pana”, którego fragmenty dzieci mogły usłyszeć w świetnej interpretacji Pana Piotra – animatora zajęć. Wszyscy świetnie się bawili podczas wspólnych gier, zabaw i konkursów.

Dzieci z naszej szkoły mogły wziąć udział w tym atrakcyjnym spotkaniu ze światem książki dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie.

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

 

DSC00484

pingwinDnia 29 kwietnia 2015r. W naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Zaczarowana Zagroda”. Trzyosobowe drużyny z trzech szkół  rywalizowały ze sobą wykazując się znajomością lektury. Po napisaniu testów dzieci miały możliwość poznać swoich kolegów, z którymi spotkają się

w klasie czwartej. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę  oraz dyplom dla szkoły.

Wyniki konkursu:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Jastrzębiku

II miejsce Szkoła Podstawowa w Andrzejówce

III miejsce Szkoła Podstawowa w Złockiem

 

WYSTAWA PRAC EWELINY BIEL KL. 2A GIMNAZJUM

Prace Eweliny Biel z kl. II A G (1)

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

Konkurs plastyczny p.t. „Karykaturę nauczyciela

Konkurs na zabawn¦ů karykatur¦Ö nauczyciela pa+¦dziernik 2014r. (4)

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>> 

Po raz pierwszy Szkolna Biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny p.t. „Karykaturę nauczyciela”. Uczniowie w sposób zabawny mieli przedstawić swoich wychowawców, nauczycieli lub pracowników szkoły dowolną techniką plastyczną. Mimo trudności zadania do biblioteki dotarło wiele interesujących rysunków. Wszyscy uczestnicy otrzymali NAGRODY, natomiast zwyciężyła  Eliza Gałka, której praca  wzbudzała ogólny zachwyt zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

3

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję „Góra grosza”. I tym razem nie zabrakło chętnych do pomocy dla potrzebujących.
Akcja ta dała uczniom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka, podjęcia wspólnego dzieła, do którego każdy mógł się przyłączyć i aktywnie je wspierać. Zaangażowanie klas było bardzo budujące, uczniowie bardzo chętnie wspierali akcję, namawiali również swoich rodziców do wsparcia tak zaszczytnego celu i przekazania grosików, które zalegają w portfelu, na „Górę Grosza”.

 2

>>>>> zobacz galerię zdjęć  >>>>>

KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW

Dziewczęta ze Szkolnego Klubu Przyjaciół Biblioteki zorganizowały w listopadzie akcję „Książkowa lista przebojów”. Uczniowie brali udział w tworzeniu naszej szkolnej listy książkowych przebojów   wrzucając swoje propozycje do specjalnie przygotowanej skrzynki. Jednocześnie każdy los brał udział w losowaniu NAGRODY książkowej. Szczęśliwą zwyciężczynią została uczennica klasy II a G. A.Radzik.

13

 >>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>

Dni Biblioteki Szkolnej to już tradycja w naszej szkole.Na wszystkich czytelników wypożyczających książki czekały  słodycze.

Zostaw odpowiedź