Eduk. wczesnoszkolna

 

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

W CZERWCU DZIECI 5-6 LETNIE ODWIEDZIŁY STRAŻ POŻARNĄ W KRYNICY ZDROJU. PO PRZYBYCIU NA MIEJSCE, DZIECI SERDECZNIE PRZYWITALI PANOWIE STRAŻACY, KTÓRZY CHĘTNIE OPROWADZILI I ZAPOZNALI NASZYCH MAŁYCH PODOPIECZNYCH ZE SWOJĄ PRACĄ. DUŻO RADOŚCI SPRAWIŁ DZIECIOM POKAZ UMUNDUROWANIA ORAZ NARZĘDZI I URZĄDZEŃ WYKORZYSTYWANYCH W PRACY STRAŻAKÓW. JEDNAK NAJWIĘKSZA ATRAKCJĄ BYŁA MOŻLIWOŚĆ PRZYMIERZENIA PRAWDZIWEGO HEŁMU I ODZIEŻY STRAŻACKIEJ.DZIECI ZWIEDZIŁY RÓWNIEŻ POMIESZCZENIA, WKTÓRYCH ODBIERANE SĄ ZGŁOSZENIA           O POŻARACH LUB WYPADKACH.

 

WYCIECZKA DO CENTRUM ZABAW „MAŁY ROBINSON”

Z OKAZJI DNIA DZIECKA DZIECI Z GRUPY „0” POJECHAŁY DO „MAŁEGO ROBINSONA”. TAM CZEKAŁO MNÓSTWO ATRAKCJI: BASENY Z KOLOROWYMI PIŁECZKAMI, ZJEŻDŻALNIE, DUŻE SAMOCHODY, PLASTIKOWE DOMKI ORAZ KĄCIKI ZAINTERESOWAŃ. KAŻDY ZNALAZŁ COŚ DLA SIEBIE, A 2 GODZINY ZABAWY MINĘŁO BARDZO SZYBKO!!! ZADOWOLENI I ZMĘCZENI WRÓCILIŚMY DO SZKOŁY.

 

III POLSKO-SŁOWACKI FESTIWAL TAŃCA

DNIA 11.06.2015 DZIECI 5-6 LETNIE WZIĘŁY UDZIAŁ W III POLSKO-SŁOWACKIM FESTIWALU TAŃCA, KTÓRY ODBYŁ SIĘ W HALI SPORTOWEJ ZSP W MUSZYNIE. DZIECI ZAPREZENTOWAŁY TANIEC „KUJAWIAK”.

 

DZIEŃ MAMY I TATY W ZERÓWCE

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek.                              Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wszyscy rodzice zatańczyli z dziećmi.
Po wspólnym tańcu dzieci wręczyły Rodzicom prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

DZIEŃ MAMY I TATY 2015

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego  i  szczęścia. Dlatego też co roku w naszej szkole nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca. Z tej właśnie okazji 26,27,28 maja 2015 roku odbyły się uroczyste akademie przygotowane przez uczniów klas I, II, III.  Były wiersze, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

WYCIECZKA DO BRZESKA

09 czerwca 2015 r. uczniowie z klas I -III wybrały się na Rancho „Pasja” w Brzesku. Tam czekało na nie wiele atrakcji. Bawiły się w suchym basenie z piłeczkami i w pawilonie przygód, zjeżdżały na zjeżdżalniach i skakały na batutach. Miały też możliwość spróbowania swoich sił we wspinaczce na ściance pod nadzorem instruktorów. Korzystały również z jazdy po torze terenowym na quadach, a także strzelały z łuku i zjeżdżały na tyrolce. Po takich atrakcjach posiłek smakował wyjątkowo.  Dzieci bawiły się wspaniale i z niechęcią opuszczały Rancho. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły.

 

DSC00399

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

16 kwietnia 2015 r. dzieci z  klas I –III wraz z wychowawczyniami pojechały  do Nowego Sącza na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Widza z Wolimierza pt.  ” Zew natury, czyli pingwiny ratują świat”.   Przesympatyczne postacie w niepowtarzalnej scenerii przeniosły dzieci w arkana niezwykłej pingwinkowej misji ratowania świata. Spektakl podejmował nowy w ekologii problem  konsumpcjonizmu i uzmysłowił dzieciom , że człowiek produkuje więcej niż potrzebuje , co doprowadza do zaśmiecania świata, degradacji i dewastacji natury. Każdy może pomóc naszej planecie. Wystarczy świadomość własnych potrzeb, racjonalne zakupy i oczywiście segregacja odpadów. Doskonałe dialogi, oprawa muzyczna, niebanalny humor, pomysłowe kostiumy i scenografia, a wreszcie gra aktorska  spowodowały, że dzieci świetnie się bawiły i z ogromnym zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

 

ADSC00013

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>

Dnia 09.03.2015r uczniowie z klas 0-III uczestniczyli w „żywej lekcji historii”. Aktorzy z Agencji Artystycznej Widowisk Historycznych „Arkona” w Toruniu zaprezentowali spektakl historyczny pt. „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. Aktorzy w przystępny sposób pokazali jak łatwo można zapamiętać daty ważnych wydarzeń, zademonstrowali nam walki wojowników słowiańskich. Cięty język wojów w prowadzonych przez nich rozmowach rozbawiał uczniów. Do tego niezwykła walka na miecze również dostarczyła niemało emocji. Na końcu odbył się quiz. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące oglądanej lekcji. W nagrodę otrzymały nagrody w postaci denarów.

 

DSC09575

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

BAL KARNAWAŁOWY- KLASA „0”

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości – w takiej aurze bawiły się dzieci 5-6 letnie podczas balu karnawałowego.

 

DSC09416

>>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W poniedziałek
9 lutego 2015r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I – III. Wszyscy licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez animatorów z Teatru ART – CINEMA wszyscy bawili się doskonale .Były konkursy, zabawy i nagrody. Każde dziecko miało profesjonalnie wymalowaną twarz. W przerwie uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek . Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację balu oraz przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci.

DSC09286

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

Grupa „0” swoim babciom i dziadkom przedstawiła program artystyczny. Wesołe i humorystyczne wiersze oraz piosenki sprawiły seniorom wiele radości i przyjemności, a tańce wzbudzały podziw dla umiejętności wnucząt.

Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dał szanse na dodatkowe miłe chwile spędzone z ukochanymi wnukami.

DSC09235

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 29 stycznia 2015r.w klasach I -III odbyła się wspaniała impreza. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie dyrektor szkoły mgr Anna Buczkowicz przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Dzieci z tej okazji przygotowały część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, złożyły życzenia i mocno uściskały swoich gości. Radości, śmiechu i łez wzruszenia nie było końca. Po części artystycznej w wykonaniu młodszych dzieci , wystąpiła młodzież gimnazjalna i przedstawiła „Pastorałkę Góralską”, po czym artyści zaprosili gości do wspólnego kolędowania. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

DSC08999

Karnawał – Przedszkole w Szczawniku

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

IMG_4631

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASACH 0 – III

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. 19 grudnia 2014 r. w klasach 0-III odbyły się uroczyste wigilie
z wychowawczyniami i rodzicami. Wszyscy uczniowie ochoczo zaangażowali się w przygotowania. Na pięknie przystrojonym stole znajdował się opłatek, wigilijna świeca i ulubione smakołyki, a w tle słychać było tradycyjne polskie kolędy.  W atmosferze pełnej miłości i życzliwości  składano życzenia. Wszystkim smakowały wigilijne potrawy. Dziękujemy rodzicom za pomoc
w przygotowaniu wigilii.

 

IMG_4695

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>

KONKURS PLASTYCZNY PT. „ŚWIĄTECZNA BOMBKA”

W miesiącu grudniu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Świąteczna bombka”. Dzieci z klas I – III z zapałem przystąpiły do pracy. Przepiękne bombki  można było podziwiać na wystawce znajdującej się przy wejściu do każdej klasy. Komisja miała problem z wyborem najpiękniejszej ozdoby. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje.

WYNIKI KONKURSU:

KLASA I:

I miejsce – Katarzyna Panczykowska

II miejsce – Damian Bieryt

III miejsce – Julia Pycha

KLASA II :

I miejsce – Dominika Majerz

II miejsce – Kacper Garwol

III miejsce – Aleksandra Tokarz

KLASA III :

I miejsce – Agnieszka Żygłowicz

II miejsce – Jakub Izworski

III miejsce – Mateusz Majewski

 

     DSC08665

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

4 grudnia  2014 roku w naszej szkole panował od samego rana świąteczny nastrój. Dzieci z klas 0-III z niecierpliwością czekały na zaproszonego gościa.  W związku z tym, że Święty Mikołaj nagradza tylko grzeczne dzieci, uczniowie czekali na nagrodę za wzorowe zachowanie  w mikołajkowych przebraniach. Gdy tylko wszedł do sali na buziach dzieci pojawiło się zdziwienie, zaskoczenie i przede wszystkim uśmiech. Z radością odpowiadały na pytania zadawane przez Mikołaja. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało prezent, za który serdecznie podziękowały.

 

DSC08606>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

TEATRZYK PT. „KOZIOŁEK MATOŁEK”

Dnia 04.12.2014 roku gościliśmy w naszej szkole artystów z Nowego Sącza, którzy zaprezentowali nam sztukę teatralną pt. „Koziołek Matołek”. Główni bohaterowie przedstawienia doskonale bawili dziecięcą widownię poprzez akcję pełną niespodzianek. Dzieci razem z bohaterami przedstawienia przeżywały ich przygody. Dowodem na to, iż teatrzyk wszystkim widzom bardzo się podobał były gromkie brawa.

 

DSC08395

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>

ZABAWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE „O”

W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. W magicznym nastroju rozpoczęła się impreza, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie:przepowiadaliśmy przyszłość- układaliśmy buciki, był krąg z marzeniami(zawody), serduszko z imionami.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy byliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości.

 

DSC08333>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

  „ANDRZEJU NASZ DOBRODZIEJU DOBRĄ WRÓŻBĘ DAJ”

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb.  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy,
a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.I tak oto w naszej szkole dnia 26.11.2014r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa.  Dzieci z klas I –III naszej szkoły oraz zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiku bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki. Panie wychowawczynie zorganizowały  wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętni uczniowie pokazali swoje wybitne umiejętności. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

DSC08264

Dnia 26 listopada odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

 


” Słoneczniki za płotem się złocą. Witaj pierwsza klaso!” – tymi słowami rozpoczęło się Ślubowanie klasy I.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy I, ich rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście z Burmistrzem MiGU w Muszynie dr J. Golbą na czele.
W tym wyjątkowym dla pierwszaków dniu uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy mgr A. Serwińską. Były wiersze, piosenki o tematyce szkolnej i patriotycznej, wiele humoru i uśmiechów. Każdy pierwszak starał się zaprezentować swój talent jak najlepiej. Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie. Tekst przyrzeczenia odczytała pani dyrektor mgr A. Buczkowicz. Częścią kulminacyjną uroczystości było pasowanie na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty ufundowane przez rodziców. Następnie głos zabrał pan burmistrz dr J. Golba, który życzył pierwszakom sukcesów na kolejnych szczeblach kariery szkolnej, rozwijania zaprezentowanych talentów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i odkrywaniu tajemnic świata. Burmistrz wręczył dzieciom upominki. Rodzice podziękowali panu burmistrzowi za dotychczasową współpracę ze szkołą.
Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego stołu na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

IMG_4554

 

Baśń o złotym ptaku

Dnia 1.10.2014r przyjechał do naszej szkoły teatrzyk kukiełkowy
w wykonaniu Teatru Art Cinema z Nowego Sącza i przedstawił bajkę pt.: „Baśń o złotym ptaku” według Braci Grimm. Dzieci wysłuchały
i obejrzały wspaniałą historię o starym, dobrym królu, który dbał
o swoich poddanych. Dobrobyt królestwu zapewniała czarodziejska jabłoń. Trzech jego synów to postacie, które ukazują cechy ludzi współcześnie żyjących. Kolorowe kukiełki, ekspresyjna muzyka i treść spektaklu wywołały wśród dzieci żywe reakcje. „Baśń o złotym ptaku” zarówno uczy, jak i bawi młodego widza. Dzięki spotkaniu z bajką dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o znaczenie przyjaźni w życiu każdego człowieka, co stanowiło morał tej bajki. Ta pouczająca opowieść przypomniała , że w życiu nie jest najważniejsze dobro materialne, lecz to, co mamy w sercu.
.

IMG_4524

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

WYCIECZKA DO KRYNICY
19 września 2014r dzieci z klasy II i III szkoły podstawowej wraz
z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Krynicy. Na szczyt Góry Parkowej wyjechały kolejką linowo – terenową. Tam czekało na nie mnóstwo atrakcji. Wielkim powodzeniem cieszyły się ,,Rajskie Ślizgawki”. Niezapomniane chwile można było przeżyćw różnego rodzaju rynnach począwszy od spokojnej fali, poprzez spiralę, aż do zapierającej dech kamikadze. Dzieci były zachwycone. Z Góry Parkowej spacerkiem po pięknych alejkach zeszły na Deptak. Po drodze zobaczyły słynącą łaskami Figurę Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów, oraz staw z łabędziami i dzikimi kaczkami. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do szkoły.

Zostaw odpowiedź

Zalogowano jako zspzlockie. Wyloguj »

Zostaw odpowiedź