Zabawy andrzejkowe

W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. W magicznym nastroju rozpoczęła się impreza, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie:przepowiadaliśmy przyszłość- układaliśmy buciki, był krąg z marzeniami(zawody), serduszko z imionami.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy byliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości.

DSC08395

 

DSC08333>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

  „ANDRZEJU NASZ DOBRODZIEJU DOBRĄ WRÓŻBĘ DAJ”

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb.  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy,
a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.I tak oto w naszej szkole dnia 26.11.2014r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa.  Dzieci z klas I –III naszej szkoły oraz zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiku bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki. Panie wychowawczynie zorganizowały  wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętni uczniowie pokazali swoje wybitne umiejętności. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zostaw odpowiedź