Aktualności

JUNIOR MEDIA – profesjonalna gazetka w Złockiem
„Szkolna Gorączka” to miesięcznik wydawany już od 2005r. przez młodych adeptów sztuki dziennikarskiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Złockiem. Na początku każdego roku szkolnego zawiązuje się kilkuosobowa grupa młodych, zdolnych i ciekawych świata dzieciaków, którzy marzą o tym, aby rozwijać swoje zainteresowania dziennikarskie. „Szkolna Gorączka” opisuje m. in. bieżące wydarzenia z życia szkoły, wywiady z ciekawymi osobistościami. Zamieszcza również zdjęcia wykonane przez młodych grafików. Pierwsze numery tego pisemka drukowane były na zwykłym papierze w formacie A3.
Od 2010r. „Szkolna Gorączka” zmieniła swoją formę za sprawą nauczycielki języka polskiego – Magdaleny Gomułki, która rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON skierowanego do szkół. Od tej pory wraz z Izabelą Kożuch, także polonistką i grupą uczniów tworzą szkolną gazetkę na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. Ponadto co miesiąc stają w szranki z innymi szkołami z całej Polski, by wziąć udział w konkursie na najlepszą gazetkę. Nagrodą jest „Szkolna Gorączka” wyglądająca jak prawdziwa gazeta.
W dodatku mamy nadzieję, że może dzięki Junior Media rozpocznie się czyjaś dziennikarska kariera.
Wszystkie wydania „Szkolnej Gorączki” dostępne są na stronie: juniormedia.pl w zakładce junior gazety.

Spotkania kółka dziennikarskiego odbywać się będą w czwartki na siódmej godzinie lekcyjnej lub w piątki na szóstej lekcji w sali nr 113 lub 115.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Redakcja gazetki podczas pracy >>>>>

OTO LISTA DZIENNIKARZY ZSP W ZŁOCKIEM:
Izabela Czerwińska
Patrycja Wąchała
Klaudia Rams
Ewelina Biel
Magdalena Żygłowicz

Zostaw odpowiedź