Wywiad z Ojcami Redemptorystami

>>>>> zobacz galerię zdjęć >>>>>

WYWIAD Z REKOLEKCJONISTAMI

W kwietniu udało nam się przeprowadzić wywiad z ojcem Łukaszem Listopadem i ojcem Marcinem Zubikiem, którzy są redemptorystami i prowadzili rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.

Ich zgromadzenie założył w 1732 roku św. Alfons Maria Liguori, który był księdzem pochodzenia włoskiego. Charyzmatem tego zgromadzenia jest głoszenie Słowa Bożego, co robią w postaci misji i rekolekcji parafialnych.

„SG” : Jakie jest motto tegorocznych rekolekcji?

Ks. Marcin: To „Wierni Chrystusowi”. Jest to szczególne motto, ważne dla młodych ludzi. Nakazuje im, aby pomimo ich wieku, nie ulegali wszelkim złudom tego świata, ale jako chrześcijanie zawsze, w każdej sytuacji, w każdym miejscu pozostawali wierni Jezusowi.

„SG”: Czy podczas głoszenia nauk rekolekcyjnych towarzyszy Ojcom trema?

Ks. Łukasz: Oczywiście! Czasami, nie zawsze ta trema jest, bo to wystąpienie przed większą grupą ludzi. Czasami trema jest mniejsza, bo pomału nabieramy doświadczenia w głoszeniu misji i rekolekcji. Myślę, że tym, co nam pomaga i nas motywuje do głoszenia jak najlepszej ewangelii, to to, że nie mówimy we własnym imieniu. Poprzez nas przemawia Pan Jezus, który dodaje nam odwagi i rozsiewa dobre owoce w życiu i w sercach ludzi.
„SG”: Czego chcieliby Księża życzyć parafianom ze Złockiego?

Przede wszystkim z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy im życzyć doświadczenia mocy i miłości Zmartwychwstałego Chrystusa, który pokonał śmierć i grzech. Żeby Jezus wyzwolił różnych ludzi pogrążonych w problemie, słabości. By dał radość i miłość każdej rodzinie.

/wywiad przeprowadziły: K. Rams, E. Biel, P. Wąchała/

Zostaw odpowiedź