Nasze sukcesy

Szkolna redakcja z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Złockiem wydająca gazetkę pt. „Szkolna Gorączka” pod opieką pani Izabeli Kożuch została wybrana przez Jury jako jedna ze szkół, która wzięła udział w II edycji Letniej Szkoły Junior Media.
Letnia Szkoła to tygodniowe warsztaty dziennikarskie organizowane dla redakcji szkolnych, które przez cały rok ciężko pracowały i wykazały się aktywnością odnotowaną w Projekcie Junior Media.
W tym roku Letnia Szkoła odbywała się w kompleksie sportowo-dydaktycznym Solpark w Kleszczowie w terminie 27 sierpnia – 2 września 2012 r. Warsztaty i tygodniowy pobyt były bezpłatne.
Przez cały tydzień młodzi dziennikarze m.in. z Radomia, Opoczna, Poznania, Tych i właśnie Złockiego wspólnie tworzyli gazetę, która we wrześniu ukaże się wraz regionalnymi dziennikami w całym kraju, wydawanymi przez Polskapresse. Ich pracę koordynowali dziennikarze z „Dziennika Łódzkiego”, którzy zdradzili im tajniki swego warsztatu.
Dla młodych adeptów sztuki redakcyjnej zostały też przygotowane różne atrakcje: zwiedzanie strefy przemysłowej, korzystanie z atrakcji kompleksu Solpark, m.in. z basenu, kręgielni, boisk sportowych, możliwość przeprowadzenia wywiadu ze znanymi osobami.
Pełna relacja z naszego pobytu zostanie również opisana w jednym z wydań „Szkolnej Gorączki” systematycznie ukazującej się na platformie edukacyjnej Junior Media.

Zostaw odpowiedź