INFORMACJA DLA PACJENTÓW SPZPOZ MUSZYNA

AAAA

Szanowni Pacjenci,
W związku z sytuacją, iż z każdym dniem w naszym kraju pojawiają się nowe zarażenia Koronawirusem oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo bardzo prosimy o bezwzględne stosowanie się do zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego podawanych za pośrednictwem telewizji, radio czy mediów społecznościowych

. Nas również obowiązują zalecenia Narodowego Funduszu Zdrowia, które wyraźnie mówią, iż każdemu pacjentowi, bez względu czy ma objawy chorobowe czy chce skonsultować wyniki badań, czy wypisać receptę w pierwszej kolejności należy udzielić teleporady. Tylko w sytuacjach kiedy jest to niezbędne pacjent powinien zostać umówiony na konkretną godzinę do lekarza. W związku z powyższym bardzo prosimy o pozostanie w domach i kontakt wyłącznie telefoniczny z personelem w przychodni. Lekarze na podstawie rozmowy telefonicznej będą wypisywać zaocznie recepty, skierowania a także zwolnienia lekarskie. Prosimy by osoby w dobrym stanie zdrowia odbierały tą dokumentację. Nasze przychodnie uruchomiły dodatkowe numery telefonów tak by można było się łatwo skontaktować z personelem przychodni. Proszę pamiętać, że chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób na poczekalni a także personelu medycznego, co może spowodować całkowite zamknięcie przychodni, tak jak ma to miejsce już w niektórych miejscowościach w Polsce. Stosując się do powyższych zaleceń oraz zachowując podstawowe zasady higieny ograniczamy niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się Koronawirusa na naszym terenie.

Katarzyna Kucia-Garncarczyk
Lek. med. Anna Tokarczyk
Lek. med. Adam Gębka

Zostaw odpowiedź