NOWE KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

indeks

Nasza szkoła otrzymała środki na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 zatwierdzonego  przez Radę Ministrów. Dzięki dotacji z programu udało się pozyskać pieniądze na zakup nowości czytelniczych, aktualizację lektur oraz zakup komputera. Lista książek do zakupienia została utworzona m. in. na podstawie akcji bibliotecznej „Moja wymarzona książka” zrealizowanej z pomocą pań polonistek. W bibliotece pojawiło się prawie 700 nowych książek, które częściowo już trafiły w ręce czytelników. Kolejne będą sukcesywnie opracowywane i udostępniane do wypożyczenia uczniom. Zakupiono także 62 książki, które będą stanowiły nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach bibliotecznych.

Link:   https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa-20-edycja-2021-2025

 

 

Zostaw odpowiedź