Czy warto jeździć na łyżwach?

Lodowisko 2016 (4) (Copy)

Uatrakcyjniając zajęcia wychowania fizycznego w okresie zimowym korzystamy z lodowiska na Zapopradziu w Muszynie znajdującego się zaledwie kilka kilometrów od naszej szkoły. Uczniowie chętnie uczestniczą w tej formie zajęć. Mają możliwość spędzenia lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu, w innej niż na co dzień scenerii.

W zależności od zaawansowania uczymy dzieci poruszania się na łyżwach i doskonalimy zdobyte umiejętności atmosferze wspaniałej zabawy.

Czy warto jeździć na łyżwach?

No pewnie, że warto. Jazda na łyżwach to jeden ze sportów zimowych, który świetnie wpływa na sylwetkę. Aby pojeździć na łyżwach, nie trzeba od razu planować długiego urlopu czy kupować kosztownego sprzętu. Łyżwy to niedroga aktywność fizyczna, a gwarantuje nie tylko świetną zabawę, ale i smukłą figurę.

Podstawowe korzyści płynące z jazdy na łyżwach to zgrabna sylwetka, efektywne spalanie kalorii, dobra kondycja i zdrowy wygląd. Ponadto jazda na łyżwach uczy koordynacji ruchowej, gracji i doskonale dotlenia organizm. Podczas godzinnej zabawy na łyżwach możesz stracić od 300 do 800 kalorii, a przy w miarę systematycznym odwiedzaniu lodowiska – raz lub dwa razy w tygodniu – możesz szybko schudnąć i ładnie wyrzeźbić sylwetkę.

Zostaw odpowiedź